Čo je Cashout a prečo sa mu radšej vyhnúť

Čo je Cashout a prečo sa mu radšej vyhnúť

19/05/2021

Po príbehu o Tipsporte je Cashout ďalším článkom zo série pre športových tipérov. Verím, že zodpovie mnohé otázky.

Veľakrát sa v diskusiách stretávam s témou cashout. V preklade: Vyplatenie stávky skôr ako sa zápas skončí. V tomto videu vám poviem, prečo radšej tento nástroj nepoužívať ale aj o situáciách kedy by som ho aj ja sám využil.

Pre tých čo nevedia o čom je reč tu mám krátky príklad. Máme zápas medzi Manchester City a Chelsea v ktorom vsadím 10 EUR na remízu. Následne si to dajme tomu rozmyslím a tieto peniaze budem chcieť vyplatiť. Túto možnosť však už nedostanem pri plnej sume, ale pri sume 9.70 čo je v tomto konkrétnom prípade len o 3% menej.

Medzi uzatvorením stávky a Cashoutom uplynuli len 2 minúty a zápas sa zatiaľ nehrá, za iných okolností si stávková necháva viac.

Spôsob akým stávkové kancelárie zarábajú na predzápasových kurzoch je, že pri udalosti s pravdepodobnosťou 50% ti nedajú férový kurz … čiže 2.00, ale iba nejakých 1.80.

Pri cashoute je však tento obchod často krát ešte nevýhodnejší a to z jednoduchého dôvodu. Zatiaľ čo v predzápasových kurzoch stávkové kancelárie medzi sebou súťažia, pri cashoute sú už pravidlá hry iné.

Keď už máš totižto uzatvorenú stávku s niektorým bookmakerom, si v jeho moci a musíš pristúpiť na jeho pravidlá hry. Jediný kto tvoj tiket odkúpi je totižto on sám a to znamená 2 možnosti:

Buď počkáš kým sa odohrá daný zápas s možnosťou výhry sumy na tikete, alebo v si predstihu necháš vyplatiť oveľa nižšiu čiastku. V prvom prípade sa vystavuješ riziku, že obídeš naprázdno, zatiaľ čo v druhom prípade nejaké tie peniaze predsa len dostaneš.

Keď máš teda uzavretý sólo tiket a 10 minút pred koncom zápasu tvoj tím vyhráva, môžeš požiadať o skoršiu výplatu. Je to určite lákavé, v dlhodobom horizonte však prídeš o veľa peňazí a preto si to pri sólo tiketoch radšej rozmysli.

To boli sólo tikety, sú tu však aj kombo tikety a možné veľké výhry. S veľkými výhrami prichádza jedna veľká dilema a pri nej som si nie celkom istý ako by som jednal. Pozrime sa na nasledujúci scenár.

Kedy by som Cashout asi použil

Predstav si, že máš uzatvorený tiket s možnou výhrou 20 000 eur. Jedno ráno sa zobudíš a zistíš že 9 zápasov si už uhádol a chýba ti len jeden jediný. Predstav si že máš možnosť okamžitej výplaty 6000 EUR. Istých 6000 versus neistých 20 000. Čo urobíš?

Z matematického hľadiska je vyplatenie tohto tiketu nevýhodné, ale máš istých 6 000, zatiaľ čo čakanie na 20 000 môže znamenať, že na konci nebudeš mať nič.

Osobne si viem predstaviť, že vo väčšine prípadov by som kašľal na matematiku a rozhodol sa pre isté peniaze. Koľkokrát za život sa ti stane podobný scenár? Jeden krát, päť krát? Väčšine z nás nula krát.

Na to aby som mohol žať plody nejakej štatistiky, potrebujem mať veľa rovnakých príležitostí a to sa v tipovaní jednoducho nestáva. Je teda pravdepodobné, že tieto múdrosti o cashoute čo zdieľam pri prvej možnej väčšej výhre zahodím za hlavu a z obavy pred stratou pôjdem do tohto nevýhodného obchodu. A čo ty?

News Tipovanie Šport

Hľadaj

Reklama

Kasíno Správy

04/07/2022 11:22:39 Skvelý Letný Festival v Tipsport
10/06/2022 07:47:56 Bonus bez vkladu
09/06/2022 14:03:29 Free Spiny
08/06/2022 21:15:40 Casino Bonus

Top kasína s licenciou

Kasíno
Doxxbet €7000 + 250 Free spinov + €20 reload bonus
Tipsport €4000
SYNOTtip €2000 + 640 voľných zatočení
iFortuna €1000 + 333 free spinov
18+ and T&C Apply